عصر اطلاعات

عصر اطلاعات

عصر اطلاعات

عصر اطلاعات

 • ۰
 • ۰

رمان های برتر جهان ، سفری به دنیا های تخیلی

اگر قصد دارید برای خرید رمان و  کتاب  به کتاب فروشی بروید . اما نمی دانید چه رمانی را خریداری کنید و چه داستان  هایی را برای خواندن انتخاب کنید  . در این مقاله می توانید با توجه به اطلاعاتی که درباره بهترین رمان های جهان قراردادیم . رمان مورد علاقه خود را انتخاب کرده . و نسخه از آن را یا از طریق خرید از کتاب فروشی یا از طریق دانلود تهیه کنید . و بخوانید . مطمن هستم که توانستم از بهترین کتاب های جهان مواردی را برای موجودیت در این مقاله انتخاب کنم . که تمامی سبک ها را در بگیرد . تا شما رمانی را متناسب با سبک کورد علاقه خود در بین آنها پیدا کنید .12 min


 
داستان رمان بهترین رمان های جهان بهترین کتاب های جهان

رمان های برتر جهان ، سفری به دنیاهای تخیلی

داستان

بهترین رمان های جهان :اگر قصددارید برای خرید رمان و  کتاب  به کتاب فروشی بروید . اما نمی دانید چه رمانی را خریداری کنید و چه داستان  هایی را برای خواندن انتخاب کنید  . در این مقاله می توانید با توجه به اطلاعاتی که درباره بهترین رمان های جهان قراردادیم . رمان مورد علاقه خود را انتخاب کرده . و نسخه از آن را یا از طریق خرید از کتاب فروشی یا از طریق دانلود تهیه کنید . و بخوانید . مطمن هستم که توانستم از بهترین کتاب های جهان مواردی را برای موجودیت در این مقاله انتخاب کنم . که تمامی سبک ها را در بگیرد . تا شما رمانی را متناسب با سبک کورد علاقه خود در بین آنها پیدا کنید .

 

داستان

 • صد سال تنهایی :

این کتاب یک داستان بسیار عجیب و جادویی را بیان می کند . که توانسته  که برگرفته از شش نسل زندگی یک خانواده با نام بوئندیا است . این خانواده در دل روستایی پر از رمز و راز و شگفت انگیز به نام ماکوندو زندگی می کنند .

نکته جالب و مورد نظر درباره این داستان این است که این داستان را می توان یک داستان سه بعدی در نظر گرفت یعنی بسیار واقعی و طبیعی جلوه می کند به صورتی که وقتی شخصی در این داستان پرواز می کنند به صورتی پرواز شخص توصیف شده که گویا واقعا این شخص در حال پرواز کردن است . یا هنگامی که شخصی ناپدید می شود . در این قصه بسیار طبیعی جلوه می کند و مانند دیگر داستان ها غیر قابل باور نیست .

این رمان نوشته گابریل گارسیا مارکز است.

 

 • به سوی فانوس دریایی :

به سوی فانوس دریایی نوسته ای از ویرجینیا وولف است . یا بهتر می توان گفت فانوس دریایی معروف ترین نوشته ویرجینیا وولف است . که در لیست بهترین رمان های جهان به دلیل حال و هوای عالی خود قرار گرفته است .

توجه داشته باشید حالو هوای این رمان مربوط به یک تعطبلات خانوادگی است . که فضا های متفاوتی پر از شادی و ناراحتی و غم در قالب همان خانواده  پیش چشم شما نمایش می دهد . اما جالب بودن این داستان مبارزه ای است که هر فرد برای زنده ماندن و می کند . زیرا این خانواده با مصیبت های فراوانی رو به رو هستند . که می تواند مرگ آنها را با خود به همراه داشته باشد .

در این داستان اشتیاق و تاکید فردی هر فرد برای زنده ماندن و رسیدن به تعادل و عشق به نمایش داده می شود . درست است که برای بیان این داستان از ماجراهایی تخیلی استفاده شده است . اما نکاتی که در این داستان توسط ویرجینیا وولف نوشته شده است . چیزی به غیر حقایق زندگی نیست .

 

 • دن کیشوت :

داستان دن گیشوت بیان کننده یک شواله بسیار آرام است که توانسته همراه با خدمتکار خود یعنی سانچو پانزا در سالیا متمادی از اوایل دهه 60 تا به حال مخاطبان بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند . همچنین به دلیل محبوبیت این رمان در دهه 70 یک برنامه کودک بسیار زیبا از روی آن ساخته شد .

این رمان یکی از بهترین رمان های جهان به حساب می آید . که توسط سرانتز اسپانیایی به نگارش رسیده.

رمان
 • سیر و سلوک زانر :

سیر سلوک زانر به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان شناخته شده است . که بیان گر داستان سفر معنوی یک فرد . و ماجراهایی است که این فرد در طی سفر معنوی خود تجربه خواهد کرد . هدف این فرد برای این سفر معنوی رسیدن به مقصدی از آسمان است .

شما با خواندن این کتاب می توانید به تخیلاتی فراتر از ذهنتان دست پیدا کنید .

این کتاب نوشته ای از جان بانیان است . که توانسته به عنوان یکی از بهترین کتاب ها خود را به مردم جهان معرفی کند .

 

 

 • راهی برای کشتن مرغ مینا :

این کتاب با نام راهی برای کشتن مرغ مینا داستان مردی سفید پوست با نام اتیکاس فینچ را بیان می کند . این مرد وکیلی است که به دلیل تعهد کاری که دارد . برای گرفتن وکالت مردی سیاه پوست در برابر جامعه خود می ایستد و به حرف قلبش گوش می کند .

این فرد به علت کار خود در جامعه اش به صورت کاملا نا حق متهم می شود . و مردم شهر نیز او را طرد کرده و در براربر او می ایستند .

اما با همه این وجود این مرد در کنار معصومیت که در این کتاب مرغ مینا نام گرفته ایستادگی می کند و کشتن آن را گناهی بزرگ می شمارد .

این رمان نوشته هالپر لی است .

بهترین رمان های جهان

 • غرور و تعصب :

غرور و تعصب را می توان یکی از برترین کتاب های جهان دانست که هر شخصی باید آن را بخواند . این کتاب بیان گر داستان دختری است که در عین زیبایی و جذابیت حیرت انگیز خود بسیار سرکش بوده و حالت های عجیب غریبی دارد .

مادر این دختر زنی است که تمام تلاش خود را برای پیدا کردن یک همسر برای دختر خود می کند تا او ازدواج کند اما در این داستان بر خلاف عرف در جامعه ای که دختر در آن زندگی می کند عشق به وجود می آید . و دختر عاشق مردی مغرور ، خود شیفته ، با اعتماد به نفس به نام آقای دارسی می شود .

این رمان نوشته  جین استین است .

 

 • آقای دراکولا :

این رمان را می توان داستان مردی تنها دانست که در قله کوهی زندگی می کند و زندگی کاملا متفاوت از دیگر انسان ها دارد . غذای ایم مرد خون انسان ها است و برای ادامه زندگی خود مجبور به کشتن دیگر انسان هاست .

این رمان نوشته برام استوکر است .

 

 • هرگز رهایم مکن :

هرگز رهایم مکن اثری باور نکردنی و زیبا به نوشته کازوئو ایشی گورو است که به عنوان یک رمان عاشقانه و علمی تخیلی در لیست بهترین کتاب های جهان قرار گرفته است . و در عین تخیل آمیز بودن خود برخوردار از یک نگاه فلسفی واقعی به زندگی است . که باعث شهرت این کتاب شده است .

این کتاب علاوه بر مقوله برتری خود توانسته نسبت به رمان های دیگر در سال 2005 خود را به عنوان نامزد دریافت جایزه من بوکر و در سال 2006 نامزد دریافت جایزه آرتور سی کلارک به جهان معرفی کند .

همچنین در سال 2010 این رمان خود را در قالب یک فیلم با کارگردانی مارک روناک به جهان معرفی کرد . و توانست جوایز زیادی را در اقتباس های سینمایی دریافت کند . در حال حضر که در سال 2020 هستیم با وجو تعداد فراوانی از رمان هایی که به چاپ رسیدند . این رمان هنوز درحال چاپ است . و به هنوز به عنوان یکی از برترین رمان های جهان شناخته می شود . و طرفداران زیادی دارد. پیشنهاد میکنم شما نیز یکی از خواننده های این قصه زیبا باشید .

کتاب

 • خانم معلمی به نام جین ایر :

این کتاب بیانگر داستان دختری تنها و فقیر است که تحت آموزش بسیار سخت گیرانه مدرسه شبانه روزی روز های خود را سپری کرده و عمر خود را گذرانده است . و حالا پس از گذراندن این روز های سخت و پر از تنهایی در خانه مردی ، معلم سر خانه می شود . پس از گذشت زمان دختر این داستان عاشق مرد می شود .

اما آغاز این داستان زمانی شروع می شود که که می فهمد این مرد قبلا همسری داشته که حالا در حال زندگی در طبقه بالای این عمارت و است و موضوع مهم درباره این زن این است . که او دیوانه شده است .

این رمان نوشته شارلوت برونته است .

 

 • رسیدن به آرزوهای بزرگ :

این کتاب داستان پسری با نام پیپ  است که عاشق دختر صاحب کارش می شود و بعد از این عشق پر از آرزو و امید به سمت پایتخت کشور خود برای یادگیری آداب اشراف زادگان حرکت می کند . او این تفکر را دارد که یادگیری زندگی ثروتمندانه باعث می شود تا دختر صاحب کارش به درخواست ازدواج او جواب مثبت بدهد . اما ماجرا این داستان تازه با حرکت این پسر برای یادگیری این اداب شروع می شود .

این رمان نوشته چالز دیکنز است .

 

 • گتسبی بزرگ :

این داستان بیانگر یک گستبی است که به دلیل برگذاری مهمانی های بزرگ در خانه باشکوه خود بسیار معروف بوده و شهرت خاصی دارد . همه مردم فکر می کنند که مرد اهل خوشگذرانی و هدر دادن پول های خود است . اما هدف مرد از برگذاری این مهمانی ها این است تا معشوقه خود را که سالیان درازی را با او گذرانده و حالا همسر شخصی دیگر شده را ببیند .

در این داستان  موضوع عجیب در این داستان این است که این گتسبی مشخص نیست که از چه راهی این ثروت را به دست آورده .

این رمان نوشته اسکات فیتز جرالد است .

بهترین کتاب های جهان

 • آدم کش کور :

آدم کش کور داستانی خلاقه است . که در سال 2000 توانست توسط مارگارت انوود به چاپ برسد . و در همان سال نیز به عنوان نامزد دریافت جایزه من بوکر به جهان معرفی شد . ماگارت بوکر خالق داستان هایی زیادی بوده . که یکی از آنها نیز با نام ندیمه توانسته به عنوان یکی از بهترین کتاب های جهان علاوه بر داستان آدم کش مارگارت اتوود به جهان معرفی شود .

در پشت جلد کتاب آدم کش کور نوشته ای از این داستان قرار دارد . که بیانگر خلاصه ای از این داستان است . در این نوشته اشاره می شود که داستان آدم کش کور ترکیبی از دو داستان متفاوت است . در یکی از این داستان ها خانواده به صورت های مستقیم و غیر مسقیم در معرض خطر جنگ هستند . و بر اثر این جنگ از بین می روند . و داستان دیگر درباره مردی است . که در همین زمان داستانی را برای زنی ناشناس درباره سورئالیستی تعریف می کند .

این دو داستان با تفاوت های بسیاری که باهم دارند در یک بزنگاه باهم ترکیب می شوند و به عنوان پدید آورنده داستان آدم کش کور به جهان معرفی می شوند . توجه داشته باشید معروفیت این داستان به دلیل تفاوت ها و خط قرینه این ماجرا است . زیرا در این ماجرا شخصیت هایی وجود دارند که علاوه بر اینکه به عنوان کشندگانی هولناک شناخته می شوند . اما شخصیت های بسیاردوست داشتنی هستند . کشندگانی که به همان میزان که ظالم هستند . در این داستان مظلوم بودن خود را به نمایش می گذارند . قضاوت درباره شخصیت های موجود در این داستان غیر ممکن واقع شده است .

 

 • پیش چشم برادر بزرگ

این کتاب کتابی است که هر ساله با وجود اینکه نوشته در سال های بسیار گذشته است اما بازهم جز کتاب های برتر قرار می گیرد . در داستان این کتاب جهانی که در آن زندگی می کنیم به صورت کلی دچار تغییر شده و دارای فضایی بسیار نا امن و ترسناک تبدیل شده است . در این جهان مجازات های ترسناکی برای افراد در نظر گرفته می شود .

این جهان با شگفتی های ترسناکی رو به رو است برای مثال پلیسی وود دارد که افکار ذهن را می خواند و حتی عشق را در ذهن هر کس عنصری مبتذل می داند و او را جرم قرار می دهد .

این رمان در سال 1984 توسط جراجج اورول نوشته شد .

 

 • بر بلندی های بادگیر

داستان از این قرار است که پسری با نام هیث کلیفت در گیر عشق نسبت به دختری به نام کتی می شود . او جوری عاشق این دختر است که غیر قابل باور است . اما به دلیل این که فقیر است و به عنوان یک کولی زاده شناخته می شود نمی تواند به دختر دلخواهش و برسد و در مرگ کثیفی می میرد . پس از مرگ روح او به انتقام سنگینی بر می خیزد.

این رمان نوشته امیلی برونته است .

 

 • قتل راز آلود ریکا :

این داستان در باره مردی با نام ماکسیمیلیان است که مردی کاملا موجه و متشخص است که یک زندگی عادی را پیش گرفته و همراه با همسرش که به تازگی با او ازدواج کرده زندگی معغولی را سپری می کند . اما شروع داستان

این رمان نوشته دافنه دوموریه است .

 

 • ماجراهای اوگی مارچ :

این داستان را می توان ماجرایی برای تربیت یک کودک یهودی که دارای نژاد آمریکایی نیز هست معرفی کرد . که به دست سال یلو نوشته شده . این کودک با توجه به دو رگه بودن خود در شیکاگو زندگی می کند . و از شانس بد او زندگی و رشد کودکی اش در سال های رکود سپری می شود .

پس از گذراندن دوران کودکی او در سال هایی که کشورش در بدترین وضعیتخود قرار دارد . هنگامی که به دوران جوانی میرسد . برای نجات از وضعیت بدی که در آن قرار دارد . به سفرهایی در کشور های مکزیک و اروپا میرود . نکته جالب زندگی این جوان تغییراتی است که او در زندگی اش تجربه می کند .

توجه داشته باشید در طول این رمان شما با خواندن این داستان احساس می کنید . در حال خواندن جند داستان متفاوت هستید . زیرا این شخص از شغل ها ، خصوصیات شخصی متفاوت و روایط عاشقانه فراوانی برخوردار می شود . که باهم بسیار تفاوت دارند اما برای یک انسان اتفاق می افتند .

درواقع این داستان می تواند در قالب ماجراهای متفاوت خود بیانگر این باشد که یک انسان می تواند در هر لحظه که بخواهد تمام زندگی خود را تغییر بدهد .

 

 • آیا اندروئید ها خواب گوسفند های الکترونیکی را می بینند ؟

در این کتاب داستان افرادی گفته شده است که پس اخرین جنگ جهانی زنده مانده اند .  به سیاره های دیگر فرار کرده اند . این افراد پس از فرار به این سیاره ها بسیار هیرت زده هستند و نسبت به خود و هویت خودشان تردید دارند . این داستان بیانگر سوالات متنوع این افراد درباره هویت اخلاقی و فلسفی خودشان است . که پاسخ به این سوال ها باعث عوض شدن دید آنها به خودشان و بازنگری هویشان می شود .

این رمان نوشته فیلیپ کی دیک است .

 

 • چارلی و کارخانه شکلات سازی :

در این رمان غصه پسر بجه فقیری بیان می شود که پسر خانواده بسیار پر جمعیت و مهربانی است که در لندن زندگی می کنند . این پسر بسیار باهوش و اینده نگر است و از شانس خوب خودش برنده یک بلیط طلائی در یک بسته شکلات می شود .

و می تواند در مسابقه ای شرکت کند که برای انتخاب وارث کارخانه شکلات سازی برگذار می شود . در واقع داستان اصلی در این کارخانه هنگامی که ان پسر به همراه 5 بچه دیگر به کارخانه برای قرار گیری در یک ازمون سخت شرکت می کند . اغاز می شود .

این رمان نوشته روالد دال است .

بهترین کتاب های جهان

 • همه چیز از هم می پاشد .

تمامی افراد جهان درباره کشور های اروپایی و امریکایی اطلاعات زیادی دارند  یا فیلم هایی که ساخته شده از این کشور هستند را مشاهده کرده اند . اما تعداد کمی از افراد پیدا می شوند که درباره کشور های افریقایی کتابی مطالعه کرده باشند ، اطلاعاتی داشته باشند و یا فیلمی را مشاهده کرده باشند .

اما در بین تمام این اندک ها کتابی با نام همه چیز از هم می پاشد که برای نوشته های خود از ادبیات افریقایی استفاده کرده است . توانست به شهرت بسیار بالایی در بین کتاب های جهان برسد و جز لیست برتر رمان های سال قرار بگیرد .

این رمان داستان فردی که که به عنوان رئیس یک قبیله در یک روستای افریقایی زندگی می کند . و اکنکوو نام دارد . این داستان در باره رابطه این فرد با فرزندان خود و سایر افراد قبیله  است . در واقع می توان گفت در این کتاب نماد هایی نظیر باور های خرافی در کشور افریقا ، حقوق زنان و کودکان ، انواع جادو و جادوگری و بسیاری از جنگ های قبیله ای بین افراد قبیله در افریقا بیان شده است .

همچنین این کتاب را می توان یک منبع بسیار غنی از حکایت های متنوع ، ضرب المثل ها در کشور افریقا دانست . وجود این موارد در این کتاب در کنارهم باعث می شود تا این کتاب یک گزینه خوب برای برای آشنایی جهان با کشور آفریقا باشد .

این رمان نوشته چینوآ چه به است .

 

 • تمام مردان شاه :

در این کتاب داستان شخصی با نام جک بورن بیان شده است که نش یک ادم سیاسی را با ضغل خبر نگاری ایفا می کند . و حال باید به جنوب آمریکا سفر کند . تا بتواند به عنوان دست راست فرماده استارک یکی از سیاستمداران جنوب آمریکا شروع به کار کند .

پس از سفر این خبر نگار به پیش استارک برای کار داستان این رمان در دو داستان تقسیم می شود . یکی از این داستان ها بیانگر زندگی حرفه ای و سیاسی استارک است و داستان دیگر زندگی فلسفی و عقاید جک بوردن است . که بسیار باهم تفاوت دارند . اما به کار بایک دیگر ادامه می دهند .

تفاوت شخصیتی در این رمان باعث شده است تا این قصه به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان نوشته رابرت پن وارت  شناخته شود .

 

 • ساختن هیولای فرانکشتاین.

این داستان بیانگر داستان دانشمندی به نام فرانکشتاین است که توسط شخصیت کنجکاو گونه ای که داشت ایده بسیار عجیب را برای پروژه های خود در نظر گرفت ، او به صورت کاملا شگفت آور و ترسناک عمل کرد و با اتصال اجزای بدن مردگان به یکدیگر توسط جریان الکتریسیته برق ، آنها را به یکدیگر متصل کرده و موجودی غول آسا را به وجود آورد که فرانکشتاین نام گرفت . این موجود از لحاظ ظاهری شبیه به انسان بود . اما از لحاظ روحی بسیار ترسناک بود و هیچ شخصی حتی سازنده او نیز توانایی کنترل او را نداشت .

این رمان نوشته مری شلی است .

رمان

 • کرامول در تالار گرگ .

این رمان را می توان بیانگر داستان پسر بچه ای دانست که دوران بچکی خود را قربانی خشونت های بسیار وحشتناک پدر خود بوده و حال با گذشت زمان به سلطنت رسیده است . در واقع می توان این داستان را زندگی نامه این شخص در انگلستان . در دوران حکومت هنری هشتم تلقی کرد .

این کتاب با توجه به اینکه سالها پیش نوشته شده است اما هنوز هم قابل توجه بسیاری از افراد جهان است . و در سال 2009 این کتاب برنده جایزه بوکرمن شد و تا امروز هر ساله جز رمان های برتر قرار می گیرد .

این رمان نوشته هیلاری منتل است .

 

 • خواب گران .

در این داستان فیلیپ مارلو کارآگاهی است که برای یافتن راز و رمز و یک پرونده اخاذی و حل و فصل کردن آن توسط یک مرد استحدام می شود . او با تمام تلاش خود سعی بر حل این پرونده دارد . اما سر از جریان ها و داستان هایی در می آورد که متوجه می شود . این پرونده بسیار سنگین تر از یک پرونده اخاذی است .

این رمان نوشته ریموند چندلر است .

 

 • تنبیه بزرگ پرتقال کوکی

این داشتان از یک تنبیه بسیار وحشتناک برگرفته شده است . در این داستان پسری وجود دارد که برای گذراندن اوقات فراغت خود همراه با دوستانش به آزار و اذیت مردم در مکان های عمومی می پردازد و حالا توسط ماموران امنیتی دستگیر شده .

و قرار است مورد مجازات قرار بگیرد . اما مجازاتی که برای این پسر در نظر گرفته شده بسیار متفاوت بوده . در این مجازات این پسر مجبور است تا چند ساعت به صورت کاملا متوالی به صحنه های فجیح انواع جنایت های متنوع انسانی باز نگه دارد . و تمامی آن را مشاهده کند .

این رمان نوشته آنتونی برجس است .

 

 • تس دورویل :

این کتاب برگرفته از داستان دختری زیبا و بسیار معصوم است که در شهر کوچکی زندگی می کند . و به قسط دیدن خانواده اصلی خود به شهر بسیار بزرگی مهاجرت می کند . اما در این شهر بزرگ اتفاق بسیار وحشتناکی برای این دختر رخ می دهد و داستان این این دختر در این شهر شروعع می شود .

این رمان نوشته توماس هاردی است .

بهترین رمان های جهان

 • آرزوی تبدیل شدن به ناطور دشت :

این داستان در باره پسری نوجوان و سرکش است که تحمل زندگی کردن به گونه ای که خانواده او برایش می خواهند نیست . بزرگ ترین آرزوی این پسر این است که بتواند همراه با معشوقه خود به جایی سفر کند که هیچ شخصی قادر به شناسایی آنها نباشد تا به صورت ناطور دشت زندگی خود را ادامه دهد.

این رمان توسط جی دی سالینجر نوشته شده است .

 

 • ملاقات در سامرا :

ملاقات در سامرا به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان معرفی می شود . که بیانگر داستانی در سال 1930 درست قبل از زمان کریسمس است . در این داستان بیشتر مردم شهر گیبسول که شهری خیالی است در پنسیلوانیا برای کریسمس مشغول به رقص و آواز و خوش گذارانی هستند . که داستان این رمان شروع می شود .

جولیان و کارولین شخصیت های اصلی این داستان هستند که در مرکز طبقات اجتماعی قرار دارند . اما در طول این داستان جولیان از این طبقه اجتماعی خسته شده . و احساس خفه گی می کند . در نتیجه به صورت آنی تصمیم می گیرد . که از این طبقه اجتماعی دل بکند . وارد فضای عجیبی از قهقرای انزوا و نا امیدی و خود تخریبی بشود . چیزی هزار بار با دنیای قبلی که در آن حضور داشت تفاوت دارد .

در این رمان فاصله این دو طبقه اجتماعی با جزئیات کامل بیان شده است . اگر قسز به خواندن این رمان که توسط جان اوهارا نوشته شده است دارید . متاسف هستم که بگویم این رمان با این جز بهترین کتاب های جهان قرار گرفته است . اما هنوز در ایران به ترجمه نرسیده . و شما برای خواندن آن تنها می توانید از نسخه انگلیسی آن بهره مند شوید .

 

 • تبصره 22:

تبصره 22 داستانی را از سبک کمدی سیاه بیان می کند . که از خلاقیت بالایی برای سفر مخاطبان خود به فضای داستان استفاده کرده است .

این کتاب بیان گر قصه باخت های قطعی جنگ جهانی دوم است . درواقع هنگامی که به معنی تبصره 22 نیز توجه کنید . متوجه ماجرای این کتاب خواهید شد زیرا تبصره 22 به معنی باخت قطعی است . یعنی شرایطی که یک فرد در آن وجود دارد . هیچ راهی برای فرار ندارد . و مجبور به شکست است .

قصه ماجرای تبصره 22 بسیار غم انگیز و در نهایت شکست را رقم میزند . اما طرفداران خود را به دلیل حالو هوای واقعی جنگ جهانی دوم دارد . به صورتی که تبصره 22 به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان شناخته شده است .

این کتاب نوشته ای از جوزف هلر است .

 

 • محاکمه ی بی پایان:

نود درصد از افرادی که خواننده رمان و کتاب های داستانی هستند . به احتمال صددرصد اسم محامه بی پایان را شنیده اند . زیرا این کتاب از بهترین کتاب های جهان معرفی شده . حتی می توان گفت شما باید حتما این کتاب را قبل از مرگ خود بخوانید . زیرا توانایی ورود شما به دنیایی دیگر را دارد .

ماجرای محاکمه بی پایان درباره مردی است که کاملا ناگهان به جرمی نامعلوم توسط دولت دستگیر می شود . در این داستان تا انتها بدون آنکه شما متوجه باشید اصلا گناه این فرد چیست ؟ به دفاعیه های او گوش می شپارید . و بارها و بارها حدس می زنید . که جرم چه بوده و به چه دلیل دستگیر شده است .

جالب بودن داستان این ماجرا نیز همین است . که جرم این مرد هیچ گاه مشخص نشده . و حدس جرم واقعی به تخیلات شما وابسته است . نویسنده این کتاب کافکا همانطور که آن را با عنوان محاکمه بی پایان نام گذاری کرد . هیچ گاه این کتاب را به پایان نرساند . و این قصه ناتمام توانست خود را با عنوان یکی ار بهترین رمان های جهان به مردم معرفی کند .

قصه محاکمه بی پایان نوشته ای از فرانتس کافکا است .

 

 • خدایا آنجایی ؟ منم مارگارت

بازهم اثری از جودی بلوم توانست جهان را با نوشته هایش حیران کند . این نوشته درباره دختری 12 یاله با نام مارگارت است . که در برای مشکلات کوچک خود سختی های فراوان می کشد . مارگارت به تازگی همراه با پدر و مادر خود به حومه ای از یک شهر دور افتاده برای زندگی سفر کرده است .

و در آنجا تنهایی فراوانی را تحمل می کند . و دنیای کوچک او تیره و تار شده . او برای نجات از این تنهایی به دنبال دوستی می گیردد که بتواند برای سازگاری با این شهر جدید به او کمک کند . اما ماجراهای زیادی در انتظار او برای نجات از تنهایی اش است .

کتاب

 • در جزیره سالار مگس ها

قصه در جزیره سالار مگس ها  بیانگر ماجرای سقوط یک هواپیما است که چندین کودک در آن حضور دارند . پس از سقوط هواپیما در یک جزیره . این کودکان در این جزیره تنها می شوند . و مجبور هستند برای زنده ماندن در این جزیره با هم همکاری کنند . و اداره امور خود را به دست بگیرند .

پس از گذشت مدتی از زمان این کودکان متوجه ماجراهای عجیبی درباره مفاهیم انسانی در بین خود می شوند . ماجراهایی که از خوبی ها تا بدی ها را دربر می گیرد . و باعث مهیج بودن جامعه کوچک به وجود آمده این کودکان می شود .

این کتاب نوشته ای از ویلیام گلدینگ است .که توانسته تمامی خلاقیت خود را در ین داستان برای سفر شما به جزیره ای پر از ماجرا به نمایش بگذارد .

 

 • بازار خود فروشی

در توضیحاتی که در پشت این رمان بیان شده است می توان ماجرا این داستان را به صورت خلاصه مشاهده کرد . طبق این توضیحات . ماجرای بازار خود فروشی بیان کننده قصه قهرمان ها یا بدی ها و رشادت ها نیست . بلکه تنها و تنها داستان مردم عادی را بیان می کند .

مردم عادی که درد ها ، شادی ها ، مجازات ها ، پاداش ها ، دردو دل های خود را با این رمان به اشتراک گذاشته اند . این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب های جهان یا درواقع یکی از بهترین رمان های جهان توانسته تفاوت طبقات اجتماعی را با وضوح کامل برای مردم همراه با تمامی احساسات آنها به نمایش بگذارد .

جالب بودن این بازار خود فروشی نیز به همین دلیل است . زیرا توانسته یک حالت طبیعی را برای مردم جهان به نمایش بگذارد که بداهتی شعله ور را بیان می کند .

بازار خود فروشی نوشته ای از ویلیام تکری است . که کتاب خود را به عنوان 100 کتاب برتر سال چاپ خود توانست به جهان معرفی کند .

 

 • بچه های نیمه شب :

بچه های نیمه شب به عنوان یکی از بهترین رمان های امسال معرفی شده است . که برای ارائه خود به جهان یک سبک کاملا جادویی را در کشور هندوستان در بر گرفته است . درواقع هنگامی که به داستان این کتاب نیز توجه می شود . بیانگر بجه هایی است که درگیر ماجراهای جادویی در هنگام به استقلال رسیدن هندوستان هستند .

نویسنده این رمان توانسته توسط نوشته خود برهه زمانی به استقلال رسیدن هنودستان را برای همیشه در جهان به تمثیلی از تاریخ هندوستان به ثبت برساند .

 

 • زندگی پر پیچ و خم لولیتا :

این داستان در ابتدا داستانی عاشقانه و بسیار غم انگیز را برای مردی ارائه می دهد . که عشق کودکی خود را از دست داده است . اما در ادامه این داستان شاهد ماجرایی هستیم که مهر خلاف می زند بر تمام باور های غلطی که مردم از عشق دارند . این داستان بیانگر شوعی زندگی دوباره برای این مرد است . که پس از دست دادن جان و جهان خود دوباره خورشید زندگی اش طلوع می کند . و عاشق دختری با نام لولیتا می شود . که نسبت به این مرد سن و سال بسیار کمی برخوردار است .

موضوع جالب این است . که مادر لولیتا عاشق تین مرد است  و قسط این را دارد تا داستان عشق را با این مرد تجربه کند . و این باعث می شود تا همانطور که از نام این کتاب پیداست . یک ماجرای بسیار پیچیده برای قصه عشق لولیتا و این مرد رقم بخورد .

این کتاب نوشته ای از ولادیمیر تاباکوف است . که با هنرمندی ویژه این نویسنده به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان در فهرست ما حضور دارد.

 

 • تلخی مهاجرت در امریکانا :

نام این قصه به صورت مختصر امریکانا نام گذاری می شود . که بیانگر ماجرای دو نوجوان است . که در حالی که کشوری که در آن زندگی می کنند دارای یک حکومت رعب انگیز و غیر قابل باور دیکتاتوری است . عاشق هم دیگر می شوند . و برای اینکه بتوانند زندگی بهتر را در کنار یکدیگر تجربه کنند .

به دنبال رویاهای خود به کشور آمریکا مهاجرت می کنند . اما مشکل این دو نژاد خونی آنهاست که در هرجا که مهاجرت کنند. هر چقدر که عاشق یکدیگر نیز باشند . نیز همراه آنهاست . و باعث مشکلات فراوان و تلخی در مهاجرت آنها می شود . که سدی بزرگ را دربرابر رسیدن آنها به رویاهایشان به وجود می آورد .

این داستان توسط دستان ماهر و تخیل انگیز ولادیمیر تایاکوف نوشته شده است . و به عنوان یکی از بهترین کتاب های امسال نیز شناخته شده .

 

 • فروشنده :

داستان فروشنده درباره مردی است .که در زندگی هموار و عادیش همراه با همسرش آیدا در یک خانه زندگی می کند . که طبقه اول خانه یک مغازه است . که موریس قسط فروش آن را دارد . البته کسب و کار موریس در این مغازه با رونق زیادی روبه رو شده است . اما آیدا اصرار دارد . که این مغازه حتما به فروش برسد .

هنگامی که موریس راضی به فروش مغازه می شود . مغازه مشتری ندارد . در همین دغدغه فروش مغازه موریس متوجه داستان بسیار عجیبی در زندگی آرام و یکنواخت خود می شود .

 

 • مزرعه سر آرامش بخش

بیشتر رمان هایی که نوشته می شوند علی رغم زیبایی داستان های خود برای ادامه داستان و هیجان ماجرای کتاب از قصه های غم انگیز ، جدایی ، درد و اندوه استفاده می کنند . تا بتوانند در نهایت شادمانی را برای ماجرا رقم بزنند . البته در بعضی مواقع نیز این داستان ها با همان فضای غم انگیز و دل گیر به پایان می رسد .

اما در میان تمام این داستان ها تفاوتی با نام مزرعه یرد آرامش بخش داستانی با حالت طنز به جهان ارائه کرد . و توانست خود را در بهترین رمان های جهان قرار بدهد .

داستانی که هر کسی با خواندن آن لذتی غیر قابل باور را تجربه می کند . و به دنیایی سفر می کند . که می تواند باعث شادی و تازه شدن روح او شود .

این داستان درباره زنی با نام فلورا است . که در یک مزرعه زندگی می کند . و از یک زندگی کاملا عادی با مسائل روزمره برخوردار است . از اخلاق های فلورا  علاقه او به بهداشت بیشتر از ظاهر سازی بیشتر مردم در این کتاب شهرت انگیز است .

نویسنده این داستان متفاوت استلا کیبونز است که سعی کرده تا تمام روحیه زنانگی خود را برای وجود آرامش در این داستان پیاده کند .

 

 • ماجرای دلبند :

آفریقا کشوری از حتی نامش نیز بیانگر درد ، اندوه ، غم و غصه است . اما حقایقی تلخ را در زندگی تک تک برده های آفریقا جای داده است . که می توان از هر کدام از آنها داستان قطور تهیه کرد . و این رمان نیز شما را به سفری در آفریقا می برد . تا داستان زنی را مشاهده کنید . که در اثر علاقه به فرزندش و زندگی تلخی که دارد .

فرزند خود را می کشد . تا مانند او برده نشود . بتواند از دردهای جهان ناخواسته نجات پیدا کند . و خوابی ارامش انگیز را تجربه کند . چیزی حتی لحظه در یکی از روزهای بردگی قابل تجربه نخواهد بود .

این داستان در ماجرا های خود تب و تاب سختی راه زندگی برده های آفریقا را بیان می کند . و در داستان مهیج و پر هیجانی که از خود ارائه داده است . هر لحظه با خود شکر می کنید . که از آرامش و آزادی برخوردار هستید .

داستانی نوشته تونی مورسین که دنیای بسیار دلهره آور اما دارای حقایقی  تلخ را به وجود آورده . و توانسته به عنوان یکی از بهترین کتاب های جهان معرفی شود .

 

 • طبقه و باردیگر براید زهد :

این رمان با آنکه توانسته مورد علاقه هزاران نفر در جهان و به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان قرار بگیرد . اما اگر شما دانشجو باشید علاقه بیشتری نسبت به آن پیدا خواهید کرد . زیرا در ماجرای خود بیان گر داستانی است . که گفتوگوهای طولانی دو دانشجوی آکسفورد را به عنوان یک چالش در یک ملاقات در بر میگیرد . این دانشجو ها مطعلق به سال 1920 هستند و گفتوگوی آنها دیالوگ های طولانی و غیر قابل باور را برای داستان رقم زده است .

قسمت هیجان انگیز این گفتوگوی بحثی است که آنها بر سر اختلاف طبقاتی دارند . زیرا یکی از آنها در یکی از طبقات متوسط و دیگری نتعلق به یک طبقه متمول است . و نمی توانند با یکدیگر به دلیل تفاوت هایی که ناخواسته دارند . کنار بیایند .

این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب ها نوشته آرتور سنت جان وو شناخته شده . که توانسته گفتوگوی جالب و خواندنی را با دو شخصیت رقم بزند .

 

 • میدل مارچ

میدل مارج داستانی است . که هرکسی باید آن را بخواند تا قبل از مرک خود به دنیایی در انگلستان مهارجرت کند . این کتاب بیان کننده ماجرای مردم یک شهر کوچک در انگلستان است . که زندگی آنها را قرن نوزدهم برای این داستان به سبک کارهای جسن آستین بیا می کند .

اما مشهور شدن این رمان به دلیل داستان هیجان انگیز آن نیست . بلکه داستان هیجان انگیز این رمان اولین بار توسط شخصی به قاچاق متشر شد . و جرج الیوت به دلیل زحمات فراوانی که برای این رمان کشیده بود . با آن مقابله کرد تاتوانست کتاب بی نظیر خود را از دست دزدان پس بگیرد . و با نام خودش در جهان به معروفیت برساند .

میدل مارچ به قلم جورج الیوت به ثبت رسیده . و یکی از بهترین کتاب های جهان شمرده می شود .

 

 • روسیه از نگاه آنا کارنینا :

این داستان برای بیان نگاه آنا کارنینا از جزئیات زندگی آنا کارنینا در اخلاف های خانوادگی اش شروع می کند که باعث می شود تا آنا کارنینا از شهر سن پترزبوک به شهر مسکو در روسیه سفر کند . و ماجراهای فراوانایی را تجربه کند . که در بر گیرنده وضعیت فرهنگی و اجتماعی روسیه است .

این رمان را می توان به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان معرفی کرد . دو داستان متفاوت را با هم ارائه می دهد .

توجه داشته باشید در این رمان علاوه بر داستانی که برای فرهنگ و اجتماع روسیه از نگاه آنا ارائه می شود جدا از داستانی عاشقانه و کلاسیک است که بین دو جوان با نام های آنا کارنینا و لوین در این داستان ارائه می شود . اما نویسنده ماهر این رمان توانسته ادغامی از داستان را با بهم گره زندن ماجراهای این دو قصه برای جهان ارائه کند .

داستانی که شما می توانید افکار ، حرف ها ، شخصیت و تفاوت دیدگاه یک شخص با نام آنا کارنینا را به قلم لئو تولستوری بخوانید .

 

 • جستوجو در زندگی نویسنده در حباب شیشه ای :

رمانی که از روی زندگی نویسنده خود ساخته شده . رمانی که تنها رمان نوشته شده توسط سیلویا پلات شاعر معروف آمریکایی است . و به عنوان یکی از بهرین رمان های جهان معرفی شده .

که از داستان زندگی واقعی یک شخص گرفته شده و به عنوان خاطرات در جلد یک کتاب به جهان ارائه شد . تا مردم بتواند شریکی در زندگی سیلویا پلات باشند . البته جای دارد که بگوییم برای ارائه این رمان علاوه بر خاطرات سیلویا پلات از تخیل و داستان نویسی نیز برای جذابیت داستان استفاده شده است .

این رمان با توجه به شباهت بسیار بسیار بالایی که با زندگی سیلویا پلات دارد علاوه بر یک رمان به عنوان یک خود زندگی نامه معرفی شده است . که نمایان گر زندگی سیلویا پلات است . و تنها نام اشخاص و مکان ها در آن تغییر کرده اند .

 

 • تل ماسه :

رمانی در برگیرنده یک داستان تخیلی بسیار جالب که شما را به دنیایی فراتر از تصوراتتان می برد تا همراه با داستان ماجراهایی را در یک سیاره بیابانی با نام آکاریس تجربه کنید .

این داستان بیانگر داستان ها و ماجراهای تخیلی فراوانی درباره یک سیاره با نام آکاریس است . که به عنوان یک داستان حماسی برای این سیاره به شمار می رود . توجه داشته باشید یکی از جذاب ترین قسمت این رمان فئودالی است که ماجرای خود را در سیاره آکاریس با تمامی جزئیات به مقدار بسیار زیاد ارائه داده و شما با خواندن آن تصور می کنید که گویا واقعا آنجا حضور دارید .

این ماجرای تخیلی به دست هنرمند و داستان نویس فرانک هربرت نوشته شده است .

 

 • گشت و گذار با یوزپلنگ :

این رمان نه تنها به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان اعلام شده است . بلکه یکی از پرخواننده ترین رمان هایی است که تا به امروز شناخته شده اند . داستان این رمان به قدری جذاب و خواندنی است . که پیشنهاد می شود . اگر تنها دو روز تا مرگ شما باقی مانده . این رمان را بخوانید تا بتوانید دنیایی جدید را تجربه کنید .

این کتاب بیانگر ماجراهای جنگ جهانی دوم به بعد است . که باعث تحولات فراوان در خاندان اشرافی و فئودالی می شود که در شهر سیسیل در کشور ایتالیا زندگی می کنند . زیبایی این داستان به دلیل این است که نویسنده این ماجرا یعنی جوزیه تومازی دی لامیه دوزا یکی از بازماندگان همین خاندان است .

جوزیه تومازی  توانسته جزئیات فراوانی را در داستان بیان کند . که گویا به این تصور می روید که شما جزئی از این خاندان هستید . و در حال زندگی در بین آنها داستان گفته شده را تجربه می کنید .

بهترین رمان های جهان

خاطرات سری آدریان مول :

کتابی با دیدگاه طنز است که به شیوه خاطره نویسی برای سنین کودک و نوجوان به عنوان یکی از بهترین کتاب های جهان به دست سو تاوان سند نوشته شده است . اما به دلیل داستان جالب و مهیجی که دارد . می تواند این داستان را برای تمامی سنین برای خواندن معرفی کرد . زیرا طبق نظر سنجی ها اعلام شده این داستان توانایی جالب بودن برای هر شخصی در هر سنی را دارد .

 

 • کد ووستر :

جالب است از اصطلاحی که در بیشتر مواقع برای این کتاب استفاده می شود . خبر داشته باشید . کتابی احمقانه با دیدگاه کمدی . که با این حال به عنوان یکی از بهترین کتاب های جهان معرفی شده است .

کد ووستر بیان گر داستان یک مرد نجیب زاده است . که همراه با خدمتکار خود دانای ماجراهایی مدرن فراوانی را برای داستان رقم بزند .

داستانی که در این رمان توسط پی جی ووهانس به نماش گذاشته شده است شباهت فراوانی با داستان شاهکار سروانتس سعنی همان رمان دن کیشوت که به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان شناخته شده است دارد . اما در این داستان از سبکی کمدی و مدرن برای ارائه داستان استفاده شده است .

 

 • روابط خطرناک :

این داستان به عنوان یک ماجرا عاشقانه بسیار هیجان انگیز ، مهیج اما خطرناک شناخته شده است که توانسته هزاران خواننده را به سمت خود جذب کند . و به عنوان یکی از بهترین کتاب های جهان به شهرت برسد .

داستان این کتاب درباره دو نجیب زاده با نام های مارکینز و ویکونت است . که عاشق و دلباخته یکدیگر هستند و اما به دلیل اتفاقات و ماجراهایی که در این داستان اتفاق می افتد . این دو نجیب زاده در عین اینکه عاشق یکدیگر هستند و از یک دیگر را دوست دارند بهم حس تنفر پیدا می کنند .

و می خواهند نقشه هایی برای انتقام جویی از یکدیگر بکشند . تا بتوانند به آرامش خاطر برای وقتی که به پای هم هدر داده اند بکنند . آیا این دو عاشق از هم انتقام میگیرند یا دوباره به رابطه عاشقانه خود بازمیگردند ؟

 

 • قلب یخی

انسان ها برای زندگی خودشان چگونه تصمیم گیری می کنند ؟ آیا توانایی تصمیم گیری برای زندگی خود دارند ؟ آیا می توانند بین خوب و بد ، خیر و شر یکی را انتخاب کنند ؟

این سوال سوالاتی است که هر خواننده در هنگام خواندن رمان تاریکی هزاران بار از خود می پرسد . و به شکی بزرگ درباره جواب به این سوال ها می افتد .

قلب تاریکی بیانگر داستان عجیب ، غم انگیر ، مهیج و هیجان آور که یک ماجرای عاشقانه درباره مارلو که شغلش ملوانی است . و از زمان کودکی دلباخته دختری با نام رودی در یک منطقه بی نام و نشان در آفریقا است . مارلو پس از سال ها تلاش و زحمت این فرصت را پیدا کرده تا از این منطقه بی نام و نشان نجاب پیدا کند . و برود . اما تمام این منطقه را سکوتی رعب آور و وحشت انگیز فرا گرفته است . مارلو در تمامی منطقه به دنبال دست راست خود کورتس که نماینده سابق شرکت است می گردد . اما هیچگونه ردی از او پیدا نمی شود . و مارلو در سیاه چالی از گمشدگی گیر کرده است .

این داستان علاوه بر بیان یک ماجرای عاشقانه بیانگر زمانی است که دولت های استعمارگر شروع به ترویج تمدن خود در خاک کشور های آفریقایی کردند . درواقع این داستان که به دست جوزف کتراد نوشته شده است . در ماجراهای تخیلی خود دست به انتقادهایی واقعی درباره این موضوع می زند .

 • ۰۰/۰۴/۰۱
 • سعید اسحاق زاده

رمان های برتر

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی